Kova Yeni Ay – Nautilus

Posted on Updated on

nemo-s-secret-the-nautilus_b-mac-15313-en_screen3

Enteresan bir Yeni Ay ile karşı karşıyayız farkındasın değil mi? Arka arkaya gerçekleşen iki Kova Yeni Ay’ı… İlkini arkamızda bıraktık geldik ikincisine. Bu gece (18 Şubat’ı 19 Şubat’a bağlayan gece saat 01:47’de) Kova burcunun son derecesinde ve son dakikasında bir Yeni Ay yaşayacağız. Yeni Ay’dan 1 dakika sonra Ay ve 3 dakika sonra da Güneş Balık burcuna geçmiş olacak.

Bu Yeni Ay, Jules Verne’in Denizaltında 20 bin Fersah romanını hatırlatıyor bana.

Geleceğe ait bir teknoloji ile üretilmiş bir denizaltı (Kova) ile denizlerin derinlerine dalıyoruz (Balık diye belirtmeme gerek yok sanırım). Güneş (Ego) Kova burcunu sevmez çünkü Kova, egonun açıklarını ortaya koymayı, onu zorlamayı sever. Hatta o kadar sever ki karşıtlık yarattığı enerjinin kendisi oluverir fark etmeden. Neyse diyeceklerim bu değildi, konudan sapmayayım.

nemo

Diyeceğim o ki, Kova zırhını giymiş egomuz, bir ay süresince iç dünyamızda gezinecek. Kaptan Nemo olacak, iç dünyamızın derinliklerine dalacak, kendi yarattığımız güzelliklerle ve canavarlarla yüzleşeceğiz… Artık o deri okyanuslarda neleri gizliyorsak, onlar açığa çıkacak… Hem birey olarak, hem de toplum olarak gizli olanla yüzleşeceğiz. Bu Yeni Ay haritasında Mars Balık burcunun 29 derecesinde. Mars eril enerjidir, fiziksel güçtür, savaştır, şiddettir. Aynı zamanda harekete geçme dürtüsüdür. Balık burcunda duygusal çıkışlara neden olan Mars, Yeni Ay’dan bir gün sonra kendini çok güçlü hissettiği Koç burcuna geçecek.

Kaptan Nemo, kendisinin kontrolünün dışında olan okyanuslarda (Balık), kendini kısıtlayan bir korumaya alarak (kova), cesurca ilerleyecek (Koç), kendisiyle savaşacak (Koç), kendi korkularıyla dövüşecek (Koç).

Bir sonraki Yeni Ay ise (21 Mart), şimdi Mars’ın bulunduğu 29 derece Balık’ta gerçekleşecek ve Yeni Ay’dan 45 dakika kadar sonra Ay, bir gün sonra ise Güneş Koç burcuna geçecek. Enerjiler tamamen değişecek. Ancak şimdi iç dünyamızla, kolektif bilince kattıklarımızla, korkularımızla, hayallerimizle, umutlarımızla, canavarlarımızla karşılaşma zamanı.

Her türlü arınma, yıkanma, temizlenme, şifalanma çalışması için süper bir döneme giriyorsun, giriyorum Kaptan Nemo.

Giant-Dquid

Deniz altını derinlere sürme ve bir süreliğine oralarda yaşama zamanı geldi. Korkuları güce dönüştürmek için bu fırsatı kullanmak istersen sana faydası olacaktır, fakat derinlerde sakladığın canavarlara gözlerini kapamaya devam edersen, hep seninle birlikte yaşayacaklardır.

Sevgiler

Yurda

P.S.:

1) 19 Şubat saat 01.47’de ne dileyelim diye soran arkadaşlar, korkularınızla, kaçtıklarınızla yüzleşmeyi, yük atmayı hafiflemeyi dileyin. Hafiflemeyen bir denizaltını suyun yüzüne çıkarmak kolay olmayacaktır. Bir de dileğinizi saat 01.40 – 01.47 arası dilemiş olun, çünkü bu Yeni Ay’ın etkili süresi bir dakikadan bile az. Yani dileklerinizi saat 01:47’de bitirmiş olun. Ne de olsa suyun altında gömülmüş bir deniz altına sonradan binmek pek mümkün olmuyor.

2) Bir de bu Yeni Ay’la örtüşeceği için Dustin Hoffman ve Sharon Stone’un oynadığı Sphere (Küre) isimli filmi tekrar seyretmeyi planlıyorum.

3) Önümüzdeki bir ay süresince hayal gücümü çok zengin olacak. Eğer işimizin yaratıcılığa ihtiyacı varsa, Musa’lar işbaşında olacak ve bize evrenin sonsuz olanaklarını açacaklar. Rüyalar renkli, ve not edilesi olacaktır.

Kova Yeni Ay – Nautilus’ için 2 yanıt

  kerime sari said:
  18/02/2015, 22:34

  Android’de Yahoo Mail’den gönderildi

  SEMA AYSEMDEN TUNAOGLU said:
  19/02/2015, 12:02

  Cok tesekkur ederim… Saygi ve sevgilerimle Sema Aysemden Tunaoglu

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s