Koç Yeni Ay Yazısı 2020

Posted on Updated on

yeniay koç
Merhaba Sevgili Arkadaşlar,
Aslında dün sizlere Koç Yeni Ay’ı için canlı yayın veya video ile yayın yapmaya söz vermiştim, ancak ne yazık ki birçok teknik problemle uğraşmak zorunda kaldım ve sonuç olacak sizleri Yeni Ay hakkında bilgilendiremedim. En azından bir Yeni Ay videosu çekip yükleyebildim, bunca zaman aradan sonra bu da bir hareketlenme sayılır benim için.
Neyse lafı çok uzatmayayım “madem video yapamadım, o zaman yazayım bari!” deyip kolları sıvadım.
24 Mart 2020 Türkiye saati ile 12:28’de Koç burcunda bir Yeni Ay gerçekleşti. Astrolojik olarak incelediğimizde Yeni Ay’ın kendisi Koç burcunda bulunan hem Chiron hem Lilith’le kavuşumda ve aynı zamanda Yengeç/Oğlak aksındaki Ay düğümlerine de sert açılarla bağlanmakta.
Belli ki bu Yeni Ay’ın etkisi kadersel anlamda önemi olacak. Her şeyden önce öncü vurgusunun yoğunluğun dikkat çekmek isterim. Öncü burçların en öncüsü ve sabırsızı olan Koç enerjisi devrede. Tıpkı baharın gelip gelmediğinden emin olmadan, karların eriyip erimediğini gözetmeden açıveren kardelen çiçeği gibi sabırsız. Böyle kardelen çiçeğiydi diyorum diye bu enerjiyi hafife aldığımı sanmayın lütfen! Tam aksine koşulların ne olduğunu gözetmeksizin başının dikine gitmeye aday bir enerji bu.
Yeni Ay’ın Koç’un ilk 10 derecesinin içinde gerçekleşmesi ona duble etkili bir Mars enerjisi veriyor (Koç’un yöneticisi Mars Oğlak’ta şu an ve buradan da aldığı bir güç var). Bu kadar güçlü Marsiyen bir Yeni Ay neleri tetikleyebilir bir bakalım. Lütfen aşağıdaki saydıklarımı okuduğunuzda Koç ve Mars’la alakalı şu iki şey aklınızın bir kenarında olsun 1.hız, 2.hızdan dolayı hata riski veya eksik kontrol:
– Kendine odaklı, sübjektif
– Sabırsızlık
– Panik
– Ateşli enfeksiyonlar
– Çabuk yayılma
– Yeni fikirler ve buluşlar
– Yeni yöntemler
– Dönemsel kendiliğinden gelişen liderlikler
– Kavga
– Agresyon
– Gençlik
– Dürtüsellik
Tüm bu saydıklarım Önümüzdeki bir ay boyunca belirgin bir şekilde dikkatimizi çeken konular olacak belli ki.
Chiron’la kavuşan Yeni Ay’ın sağlık çalışanlarının yönlendirici ve etkin olmaları gereken bu dönemde yine onların son derece risk altında olduğunu gösteriyor.
Lilith’de devrede bu Yeni Ay’da; Lilith’in ve Chiron’un toplumsal olaylarla bağlantılı haritalarda genellikle olumsuz etkileri dikkat çekmektedir.
Arkadaşlar, 3 durum var:
1)İçinde bulunduğumuz Yeni Ay’ın etkisi bir süredir zor durumda olan geleceğini göremeyen ve endişe ile birlikte korku girdabına düşenlerde agresyon ve sinirliliği artıracaktır. Gerginlikleri, sataşmaların bireysel ve bencilce hareket edenler ortaya çıkabilir. Ayrıca artık gençlerin de risk altında olduğuna dair bir vurgu var burada. İnsanları çığırından çıkarabilen, tansiyon yükselten etkiler bunlar.
2)Corona Covid 19 daha hızla yayılmaya başlayacaktır. (Nitekim ben bu yazıyı hazırlarken televizyonda 24 Mart’ın Covid 19 sürecinde dünyada en fazla kaybın yaşandığı gün olarak kaydedilmiş. Çünkü bu kadar çok enfeksiyon, ateşli hastalık ve hızı anlatan bir burcun etkisi altında farklı bir beklenti içinde olmak doğru olmazdı. Lilith’in de etkisiyle ne yazık ki kaybedilen canların sayısında da belirgin artışlar olabilir.
3)Arge ve laboratuvar çalışmalarında yepyeni fikirler ortaya çıkabilir, buluşlar yapılabilir. İnsanlık olarak Covid 19 ile baş etmemize yarayacak ilaçlar bulunabilir. Ancak burada dikkatli olmak gerek, çünkü Koç’un hızının içinde dikkatsizlik de var. Hızlı fakat bir o kadar da kontrollü olmak çok çok önemli.

Bu Yeni Ay’ın Ay düğümlerine olan zorlu açıları ise bu bir ay süresince ortaya koyulan politika, bireysel sorumluluk, sükûnet veya agresyon çok büyük kadersel sonuçlara sebep olmaya adaydır.
Bu kadar hızı ve aksiyonu anlatan bu Yeni Ay’ı bir nebze dizginleyen Kova burcuna yeni girmiş olan Satürn’den destek almasıdır. Satürn Yeni Ay arasında destek ilişkisi bilinçli ve farkındalıkla gelişen bir özelliğe dönüşebilir. Satürn Yeni Ay enerjisine
“Dikkatli ol!”
“Öfkeni kontrol et!”
“Bencil olma! Bu dünyada yalnız yaşamıyorsun!”
“Tedbiri elden bırakma!”
“Evet! çabuk olmalısın ama bir dikkatsizliğin kalabalık bir sosyal kitleye zarar verebilir!”
“Evet! liderliğini kullan, fakat aynı zamanda liderliğinin amacı sorumluluğunu taşıdığın topluma faydalı olmak olduğunu unutma!” “Hızlı düşün, sıkı kontrol et, panik yapma, izole ol!”
diyor, fakat zorlamıyor! “Bunlara uyarsan bu süreçten güçlü çıkarsın!” diyor! “Gençlere örnek ol, onlara destek ol!” diyor aynı zamanda.

Öte yandan bir de sabit Kova’daki Satürn ile Sabit Boğa’daki Uranüs’ün de birbiriyle sert etkileşimi söz konusu! Finansal krizlerin bu ay daha da zorlayan etkilerini göreceğiz belli ki. Bu açıda Kova ve Uranüs vurgusu olduğundan siber altyapıya bağlı problemlerin de önümüzdeki süreçte gündeme gelecektir. Ayrıca bu açı eski yöntemlerin şimdinin yenisi olmaya aday olacağını gösterebilir. Bireysel anlamda hala balkonunda biber, domates vs. yetiştirmeyen varsa artık onlar da bu konuya el atacaktır. Çiftçilerin şu an zor bir dönemden geçtiğini fakat bir süre sonra (Birkaç yıl içinde) yine eski güvenli günlerine kavuşacaklarını düşünüyorum.
Yeni Ay haritasında Boğa burcundaki Venüs, Oğlak’taki Jüpiter/Plüton/Mars kavuşumuna iyi bir açı yapıyor. Belli ki ekonomik anlamda güçlü olanlar bu bir ay süresince önemli büyük kazançlar elde edebilecekler. Aslında her birimiz için becerimiz varsa Spekulatif piyasalarda kazanç sağlama fırsatı yakalabiliriz.

Türkiye’ye göre baktığımızda ise dikkatimi çeken en önemli konu Yeni Ay’ın Chiron ve Lilith’le birlikte 10 evde yerleşimi oldu. Bu gösterge ülkemizde özellikle yöneticilerin, önderlerin, liderlerin, koçların (Fatih Terim’i duydum, kendisine ve diğer tüm hastalara şifalar dilerim) çok dikkatli olmaları gerektiğini ve dikkat çekici biçimde risk grubu altında olduklarını söyleyebilirim.
Tüm bunlar gerçekleşirken Hinterland’ımız olan sınırlamızdaki kargaşa ve gerilim ortamının bittiğini sanmayın. Sadece şu an için gözümüzün önünde bu konu yok, şimdilik! Koç burcu askerle de çok alakalıdır ve askerlerimizin sağ ve sağlıklı olmaları çok önemli. Umarım bu süreç bu anlamda üzücü haberlerin artmasına sebep olmaz.
Son söz olarak, bu dönem Mayıs Haziran gibi hafifler, ancak yazın ikinci yarısından itibaren yıl sonuna kadar zorluklar devam edecek. Bu zorluklar Corona’nın evrim geçirmesiyle ikinci bir salgına mı dönüşeceği için gerçekleşir, yoksa hayatımızdan çıkıp geride bıraktığı toplumsal enkazları toparlamanın zorluğundan mı kaynaklanır bilemiyorum. Tek tek söyleyebileceğim, Corona sebebiyle insan olduklarını ve insanlığa hizmet etmek gibi bir yükümlülükleri olduğunu hatırlayan dünya liderleri Temmuz’dan itibaren yıl sonuna kadar eski formatlarına geri dönmeye ve esip gürlemeye aday olduklarınıdır.

Lütfen kendi sağlığınıza ve çevrenizin sağlığına dikkat edin. Sarılmayın! Tokalaşmayın! Sosyal mesafenizi koruyun. Zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayın. Akıl sağlığınıza dikkat edin! Endişeniz olsun, ancak panik olmayın.
Sevgiler
Yurda Hal

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s