Nisan 2020 Astrolojik etkiler

Posted on

maske

Merhaba Arkadaşlar,

Nisan ayının ilk gününü geride bıraktık ve gerek ülkemizde, gerekse dünyada Covid 19’un verdiği hasar, can ve mal kaybı sürmeye devam ediyor. Geçmişte 2020 yılına baktığımızda global anlamda adeta dünya savaşını andıran enerjilerin açığa çıkacağını çoğu meslektaşımla birlikte bekliyorduk. 2020 Oğlak burcu yığılması gözden kaçabilecek bir hareketlilik değildi. Gelin görün ki bu dünya savaşı benzeri ektiyi Çin’in Wuhan kentinden başlatan Yeni tip bir Corona Virüs olan Covid-19 oldu.

2019’un sonundan bugüne kadar Covid-19 pandemisi ne hale geldi hep birlikte yaşadık, yaşıyoruz ve yaşamaya devam edeceğiz.

Tüm bunları göz önünde bulundurarak önümüzdeki Nisan ayının gökyüzü potansiyellerine bir göz atalım.

1 Venüs İkizler burcuna geçiyor 03 Nisan 2020
2 Balık’ta Merkür Neptün kavuşumu 04 Nisan 2020
3 Oğlak’ta Jüpiter Plüton kavuşumu 05 Nisan 2020
4 Koç Mars, Boğ Uranüs Karesi 07 Nisan 2020
5 Terazi Dolunay’ı 08 Nisan 2020
6 Merkür Koç burcuna geçiyor 11 Nisan 2020
7 Koç Güneş, Oğlak Plüton karesi 14 Nisan 2020
8 Koç Güneş, Oğlak Jüpiter karesi 15 Nisan 2020
9 Güneş Boğa’ya geçiyor 19 Nisan 2020
10 Boğa Güneş, Kova Saturn karesi 21 Nisan 2020
11 Boğa burcunda Yeniay 23 Nisan 2020
12 Plüton Oğlak’ta geriliyor (Retro) 25 Nisan 2020
13 Boğa’da Güneş Uranüs kavuşumu 26 Nisan 2020
14 Merkür Boğa’ya geçiyor 27 Nisan 2020

Yukarıdaki tabloya baktığımızda 1 ve 2 numaraları satırların dikkatimizi dağıtan unsurlar olabileceğini söyleyebilirim. 03 Nisan’da Venüs’ün hava burcu İkizler’e geçmesiyle birlikte bir ay boyunca sosyalleşme ihtiyacı belirecek ve tedbir almanın önemi ne yazık ki ikici plana düşecekmiş gibi görünüyor.  Bu yüzden otokontrolü sağlamak zor olsa da bilinçli olarak dikkati ve sosyal izolasyonu elden bırakmamak gerekiyor. Eğer bu davetkar enerjiye yenik düşersek gerçekten de işin çığırından çıkmasına  sebep olabilir ve pandemiyi önüne geçilmesi mümkün olmayan bir hale taşıyabiliriz. Bu enerji içinde flörtöz ve sosyal bir ruh taşıyor, fakat bu dönem ruhumuzun bu enerjik yanını sosyal mesafeyi koruyarak uzaktan görüşme yöntemleriyle harekete geçirmeliyiz.

Yine zayıf halka etkisi yapan bir diğer gösterge de 04 Nisan’da gerçekleşecek olan dikkat dağınıklığı yaratma ve mantıklı düşünmekten uzaklaştırma potansiyellerini taşıyan Merkür Neptün kavuşumu olacak. Sezgileri güçlü olanların haritasında Dikkat! Alarmını çalıştıran bu gösterge, sezgileri ile bağlantı kuramayanlarda kafa karışıklığı ve dikkatsizlik yaratacaktır. Dolayısı ile Nisanın ilk 7 günü bu etki sebebiyle önlem almada özensizlik görülebilir.

Buraya kadar yazdıklarım tedbiri elden bırakma veya içinde bulunduğumuz durumun vahametini anlayamama ya da ciddiye almamaya yol açabilecek göstergelerdi.

Yazının bundan sonrası daha çok krizleri gözümüze sokan hissettiren bir potansiyele sahip.

05 Nisan’da Oğlak burcundaki Plüton Jüpiter kavuşumu gerçekleşecek. Jüpiter Plüton kavuşumları büyük meseleler, büyük işler, büyük konular getirmeye aday göstergelerdendir. Önemli hayati kararlar alınmasının zorunluluğunu vurgular. Yine aynı zamanda büyük kuruluşların birleşmesi veya birbirine destek olması gibi enerjileri de açığa çıkarabilir. Borç ve bankacılık sektörüyle alakalı Akrep burcunun yöneticisi koşulları büyütme etkisine sahip Jüpiter’le kavuşuyor. Belli ki büyük borçlar, büyük krediler ve peşinden gelen büyük sorunlar olacak. Bu ay bizi fazlasıyla etkileyen bu enerji 2020 yılı içinde haziran sonuna doğru ve kasım ortasında yeniden gündeme gelecek. Eğer bu ay gerçekten de radikal kararlar alınmazsa bunun etkilerini haziran sonu ve kasım ayı zorunlu olarak hissedeceğimiz görülüyor.  Borç ve krediler önümüzdeki günlerde, Haziran sonunda ve Kasım ortasında gündemin merkezi olacak. Finansal olarak gerileme ve bu süreci iyi yönetemeyen ülkelerin kredi notlarının düşmesi söz konusu olabilir. Bu alanda bir reform, bir yeniden düzenleme gerekli olacak gibi. Bu kavuşumun Oğlak burcunda gerçekleşmesi üst düzey konumlarda, söz ve karar sahibi olan kişilerin de ayrıca risk grubunda olduğunu gösteriyor.

07-08 Nisan günleri fazlasıyla hareketli ve beklenmedik problemlerle bizleri karşı karşıya bırakabilir. Sabitlerdeki Mars-Uranüs karesi uzun dönemden beri içeride biriken enerjinin sert bir şekilde dışarı salınmasına sebep olabilir. Ayrıca 08 Nisan’da gerçekleşecek Dolunay haritası ile Mars Uranüs etkisi Türkiye’ye göre değerler ve kayıplar alanını tetikliyor. Bu etkiler ölüm ve kayıpları özellikle 23 Nisan Yeni Ay zamanına kadar acı ve sert etkileri vurguluyor. Bu etki piyasaları da fazlasıyla ilgilendirecek k-belli ki ve ardından sürpriz oynamaları getirmeye sebep olacak gibi (daha ne kadar etkileneceksek). Özellikle bu göksel enerjiler isyankâr enerjiler salmaya yatkın olduğundan, sükûnetli kalabilmek ve sabredebilmek zor olabilir. Bu yüzden olabildiğince tartarak, ölçüp biçerek adım atmak, kendimize hâkim olmak ekstra zor olsa da, ortak hayrımız ve sağlığımız için sükûneti korumak önemli!  Umarım bu açı ve enerjiler bazı doğal farklı etkileri tetiklemeye aday olmaz. Buraya kadar saydığım etkilerin altına yukarıdaki tabloda bulunan 6,7 ve 8’inci satırlar ateşe atılan odun etkisi taşıyacaktır.

Nisan’ın son on gününe Boğa burcu Yeni Ay’ı ve Plüton gerilemesi damgayı vuracak ve bu göstergelerin etkileri 22 Mayıs’ta gerçekleşecek Yeni Ay dönemine kadar aktif kalacak.  Nisan’ın son on günü borç konularını tekrar gündemimize çivileyecek gibi. Ayrıca toplumsal huzursuzluklar, olası şok haberler ve gerginlikleri tetikleyen durumlar ortaya çıkarabilme potansiyelini içinde barındırıyor.  Teknik problemler de bu süreçte dikkat çekiyor. Açıkçası içinde bulunduğumuz dönem uzun bir süre tarımda reform, bireyin ve toplulukların hayat içindeki değerini yeniden tanımlanması ve internet alt yapısında yenilenme ve güçlenme ihtiyacına vurgu yapıyor. Hümanist ve filantropist duyguların yeniden oluşması, geliştirilmesi gerekiyor. Mayıs Yeni Ay’ın Uranüs’le kavuşum halinde olması doğada sıra dışı hareketlenmeleri tetiklemeye aday. Bu kısmı Yeni Ay çalışmalarımda aktarmaya çalışacağım.

Koç ingres harita ile birlikte başlayan bir yıllık dönem Ay Tarafından temsil ediliyor ve Ay bir yandan domestik bir hayata, diğer taraftan ise daha soğuk ve nemli bir yıla işaret etmekte. O hevesle beklediğimiz sıcak  ve UVC ışınlarının virüslerle savaşabilme süreci gecikecek gibi. Zaten bunu hep birlikte deneyimliyoruz. 28 Haziran’da Mars’ın Koç burcuna girmesiyle birlikte sıcak havalar daha belirgin olacak fikrindeyim. Ancak bu geçiş bazı zorlukları da berberinde getirmeye aday olduğunu da dikkatimizden kaçırmamamız gerekiyor. Çünkü ateş Koç ve Mars enfeksiyonların, ateşli hastalıkların hızla yayılmasına etki edebilecek bir enerjiye sahip. Görünen o ki 12-13 Mayıs gibi Mars’ın Balık burcunda gireceği ve 28 Haziran’a kadar Balıkta geçireceği dönem göreceli sakin fakat sinsi bir enerjiye sahip olacak. Salgınlarla bağlantılı Balık burcu ve bu dönemde içinde bulunan Neptün sanki bir evrilme veya kuluçka süreci gibi görünüyor.

Kabaca öngörmesi kolay ancak ince ayar seyrin okunması zorlu bu süreçte hepimiz üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeli ve fiziksel sosyal mesafenin önemini kavramak oluyor. Yukarıda da belirttiğim gibi Ay yılına girmiş olmamız hem bizi evcimen yapmaya hem de aile içi ilişkilerin, evimizin değerinin, yuva kavramının önemini vurgulamaya devam edecek.

Son olarak şunu belirtmek isterim, bu zorlu süreç değerlerimizi yeniden oluşturmamıza, önceliklerimizi yeniden belirlememize, doğaya ve insana daha fazla önem vermemize gebe. Tüm bunların değerlerini ne kadar çabuk kavrar ve ona göre kendimize bir düzen oluşturursak, bu günleri o kadar sağ salim ve güçlü atlatabiliriz. Güç odaklı dünya sistemi yerini doğa ve insan odaklı sosyal bir sisteme geçişin eşiğinde. Kabaca 2020-2024 arasını kapsayan dönem bu geçişe uygun koşulları yaratmak üzere. İnsanlığımızı gerçek anlamda toplumlar olarak yeniden oluşturuyoruz. Güce tapmaktan, güce sahip olup ezmekten uzak günler gelecek. Şu an zor günler yaşıyor olsak da ben ilerisi için ümitliyim. Yeter ki bu dünyanın bir ferdi olarak hepimiz doğaya ve yaşama olan şükran duygularımızı ve sorumluluklarımızı yeniden inşa edebilelim.

Hepimize sağlık ve mutluluk dolu günler diliyorum.

Sevgiyle Kalın

Yurda Hal

Duyuru: Astro İstanbul kadrosu tarafından yapılan kısa acil danışmanlıklarımız için bizimle +90 533 242 73 82 no’lu telefonumuzdan bizimle bağlantıya geçebilirsiniz. detaylar için linkimiz aşağıdadır. Sizlere daha faydalı olabilmek için kısa danışmanlık süremizi 30 dakikadan 45 dakikaya yükselttik

Detaylar bu linkte https://astroistanbul.com/2019/08/22/30-dakikalik-astroloji-danismanligi-2/

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s