Umut Veren Heyecanlar – Geçmişten Gelen Haberciler

Posted on Updated on

10 Ağustos 2022 Çarşamba Gezegen Günlüğü

Şu zorlu günlerden geçerken geleceğe umutla bakmak ve aynı zamanda bunun için heyecan duymak güzel olsa gerek… 10 Ağustos içimizdeki endişelere rağmen bunu bize tattırabilecek göksel enerjileri içinde barındırıyor!

Güne Ay Oğlak burcunda başlıyoruz ve saat 21:44’te Ay Cuma günü gerçekleşecek Dolunay’ın asi, devrimci, aykırı fakat bir o kadar da bu değerlerine tutucu olacak derecede bağlı, tezat ruhlu Kova burcuna geçiyor. Ay’ın Kova’da olduğu günler sosyallikten, kalabalık ortamlarda, toplantılarda, seminerlerde veya partilerde olmaktan keyif alırız. Kalabalığın içerisinde hem farkımızı ortaya koyabilmek hem de bilgimizi paylaşmak isteriz. Buraya kadar kulağa yakın ve samimi gibi gelse de Kova enerjisinin içinde belli bir mesafe vardır. Transit Ay duygu dünyamızın nasıl bir etki altında olduğunu ve gündelik hayatımızda ne bekleyip ne vermeye razı olduğumuzu gösterir. Ay Kova’da seyrederken samimiyetin bir ölçüsü vardır ve özel alan mahremiyeti, bireysel özgürlüğü tehdit etmeyecek kadar mesafe bırakmak çok önemlidir. En samimi, en cana yakın sohbetin ortasında fark etmeden doz aşılırsa, soğuk duş etkisi yaratan bir uyarı ile karşılaşmak an meselesi olabilir. Bunlar Ay Kova’dayken göz önünde bulundurulmalıdır. Ay Kova’dayken farklı ve aykırı yanımız ne kadar ortaya çıkarsa çıksın, sorumluluk sahibi tarafımız da yakamızı bırakmaz.

Gelelim sırasıyla günün açılarına

02:51 Ay KAD üçgeni

Eğer bu saatlerde uyanıksanız kafanız geleceğe yönelik hayalleriniz veya ihtiyaçlarınız üzerine odaklı olacaktır. Uyuyorsanız rüyalarınız bu anlamda haberci veya yol gösterici olabilir. Bu ruh hali sabah uyandığınızdaki modunuza da yansıyacaktır.

03:57 Ay Uranüs üçgeni

Sanırım bu saatlerde artık uyuyorsunuzdur 😊 tabii uyanık da olabilirsiniz… Ay Uranüs üçgeni gün ışığı görmemiş fikirlerin, nereden geldiğini anlamadığımız yaratıcı düşüncelerin havada uçuşmasına neden olabilir. Gökyüzünün diğer etkileri sayesinde fazla uçuk ve işe yarmaz fikirler yerine, daha faydalı ve işe yarar fikirler ön plana çıkacaktır. Uyanıksak kafamız bunlarla meşgul olacak ve bir önceki açının etkileriyle birleşecektir. Uyuyorsak rüyalarıma yansıyan etkileri olacaktır. Yine saha saatlerimiz etkileyen bir açı olacağını söylemeliyim.

12:12 Ay Mars üçgeni

Sabah ve Öğle saatlerinde enerjik olacağımızın habercisi Ay Mars üçgeni uyku saatlerine denk gelen açıların gazıyla birleşince motivasyonumuz yüksek olacak. Üretkenliğimiz, hareketliliğimiz ve cesaretimiz günümüze eşlik edecek! Bence bu enerjiyi iyi değerlendirmek gerekir.

13:45 Ay Neptün sekstili

Sabah ve öğleden sonra etkisini hissedeceğimiz Ay Neptün sekstili yaratıcı yanımızı aktif edecek ve atmak istediğimiz adımlarımıza olan inancımızı artıracak.

16:44 Ay Plüton kavuşumu

Günün ikinci yarısında ve akşam üstü Ay Plüton kavuşumunun etkilerini son derece güçlü hissedebiliriz. Dün gerçekleşen Venüs Plüton karşıtlığının “doğruluk mu, cesaret mi?” başlıklı etkisini devamı gibi olan bu etki, gerçeklerden yana. Acı da olsa gerçeklerden kaçamayacağımızı  bize gösteren konuşmalar veya olayların yaşanabileceği bir gün olabilir.

19:27 Güneş KAD karesi

Günün en önemli açısı olan Güneş KAD karesi Dolunay’a kadar etkisini gösterecek ve 10 Ağustos’ta tüm gün hissedilecek. Özellikle son yoğun etkili olarak son 3 aylık dönemin sağlaması gibi bir etkiye sahip bu açı, gün boyunca içsel bir hesaplaşma halinde olacağımızı anlatıyor. Tabii ki bu aynı zamanda tamamen güncek ve fiziksel hayatın içinde bir etki de olabilir. Her halükârda son üç ayı değerlendirmemizi gerektiren olaylar, haberler, etkiler bizi meşgul edecek ve bu süreç Dolunay’a kadar devam edecek.

Bu süreci lütfen biraz da holistik değerlendirin, çünkü bu açı yaklaşık 3 ay ve yaklaşık 7 yıl önceye ait bazı olayların günümüze yansımalarını harekete geçirebilir.

19:39 Ay Venüs karşıtı

Akşam saatlerinde ihtiyaçlarımızla arzuladıklarımızın çatıştığı bir enerji açığa çıkacak. Yapmak istediklerimizi gerçekleştiremeyeceğimizi hissedebilir veya gereksiz harcamalarla bütçemizi zora sokabiliriz. İkili ilişkilerde gerginlikler yaşanabilir.

Sevgiler

Yurda Hal

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s