Terazi ve yükselen Terazi’ler için özel Satürn yazısı :)

Posted on Updated on

Terazi ve yükselen Terazi’ler için özel Satürn yazısı 🙂

Son günlerde birçok Terazi burcu ya da yükselen Terazi burcu arkadaşımdan sıkıntıda olduklarını, gerildiklerini bildiren yazılar alıyorum. Tüm Terazi ve yükselen Terazi’lerin okuyabileceği bir cevap yazmak istedim:

Burcu ya da yükselen burcu Terazi sizler, doğal olarak bu dönem burcunuzdan geçen Satürn’ün etkilerini daha yoğun hissediyorsunuz. Karar vermek ya da seçim yapmak sancılıdır. Hele hele Terazi burcu ile bir bağlantınız varsa, bu daha da zorlaşacaktır. Çünkü burcunuz Terazi’nin en zorlandığı konulardan biri karar vermektir. Seçim yapmak zorunda bırakılmak istemezsiniz. Fakat Satürn bu dönemde karşınıza sürekli karar alınması gereken konuları getirecek. Artık hayatınızdaki kefenin bir tarafı ağır basmalı ki, karar verebilesiniz.

Ancak Satürn, Terazi burcunda güçlüdür ve siz Venüs’ten nasibini almış güzel insanlara, kararlı olmayı öğretmeyi hedeflemiştir. Uzunca bir süre de böyle olacaktır. Uzunca bir süre hayatınızı düzene sokmak için karşınıza zorlu şartlar çıkaracaktır. Bu şartlar, geçmiş zamanlarda başkalarının başına geldiğinde akılcı fikirlerinizi sunduğunuz, başkaları için mantık yürütmekte hiç zorlanmadığınız şartlar olacaktır.

Doğal olarak tüm bu gerginlikler ve kafa karışıklıkları, karar alma zorunluluğunu getirecek.  Artık hayatınıza çeki düzen verme zamanı gelmiştir. Doğal olarak “Sen” hanesinde oturanlar sürekli sinirlerinizi zıplatacak ve yine doğal olarak “Sen” hanesindeki insanlarla her gün karşılaşacaksınız.

“Sen” Hanesindeki insanların bu dönemde sizin hayatınızda olma sebepleri de budur zaten. Onların şu anki yegâne görevi artık gardırobunuzun tıka basa dolduğunu, eskilerini atma ve yenilere yer açma zamanının geldiğini hatırlatmaktır sadece. Hatta bazıları “beni at!” diye sizleri zorlarken, bazıları “beni atma!” diye haykıracaktır.

Satürn öğretmeyi hedef alır, içinde bulunduğu burcun insanlarına, azla ve sadece ihtiyacı olanla yaşamayı öğretir. “Sana sadece şu-şu-şu gerekli. Gerisini yolla gitsin!” der. “Yolla ki, hayatına yeni bir şeyler alabilesin, yolla ki yeni bağlantılar, yeni hayat yolu, yeni ilişkiler seni bulabilsin.” der.

Satürn dönemi bir sınama dönemidir. Sadece elde, avuçta işe yaramaz ne var diye gözden geçirtmez, bir de sizlerin çok değer verdiği ilişkilerini bağlantılarını test eder. Sizleri de karşınızdakileri de testten geçirir. Zorluklara göğüs gerebilen kalır, kalamayan gider. Hoş, Satürn yolluyorsa, gitmesi de hayırlıdır zaten. İleride zarar verecek bir ilişkiden ya da bağımlılıktan kurtulmuş olursunuz.

Satürn size yeni bir başlangıcın temellerini atma fırsatı sunuyor şimdi. Astrolojide kemikler ve cilt Satürn tarafından yönetilir. Demek ki bedenin en ortasında olan, onu ayakta tutan ve dış sınırlarını çizen Satürn oluyor. Şimdi, bundan sonraki hayatınızı dimdik ayakta tutacak olan ve hayatınızı sürdürmenizi sağlayacak olan temeli attırıyor size.

Bu yüzden ağlanma, sızlanma değil; mantıkla duyguları doğru kefede harmanlayarak ilerleme zamanındasınız. Şimdi güçlü olmayı başarırsanız, önünüzdeki 28 yıllık süre boyunca sağlam temellerin üzerinde binanızı inşa edebilirsiniz. Duygusal krizlerinizi sorgulayın, hislerinizi sorgulayın. Belki sadece topallayan bazı şartları sürükleye sürükleye yanınızda götürmeye çalışıyorsunuz. Belki kurtulsanız koşar adımlarla ilerleyeceksiniz.

Yılmayın, tam aksine mücadele verdiğiniz alanlar şimdi sizi güçlendirsin. Satürn Terazi’deyken yapacağınız her yatırım siz Terazi’lere ve yükselen Terazi’lere uzuuun zaman çok gerekli olacaktır.

Sevgiler

Yurda Hal http://www.astroistanbul.com

Terazi ve yükselen Terazi’ler için özel Satürn yazısı :)’ için 14 yanıt

  ceda said:
  15/09/2010, 21:29

  Yukselenimi bilmiyorum 😦 Yurdahal hn nolur yardimci olun:(

  özlem said:
  15/09/2010, 22:44

  bende bilmiyorum

  yurdahal responded:
  15/09/2010, 22:55

  Tam doğum tarihi, doğum saati ve doğum yeri bilgilerinizi geçerseniz, en kısa zamanda yükseleninizi bildiririm.
  Sevgiler

   Nihal Kılıç said:
   17/09/2010, 16:18

   doğum tarihim 7 ocak 1960 gece 12 yükselenimi söylerseni sevinirim.

    yurdahal responded:
    18/09/2010, 00:46

    Nerede doğduğunuzu da bildirir misiniz ltf

  sevim said:
  15/09/2010, 23:36

  merhaba
  3-10-1964 ankara 13-14 arası doğmuşum. yükselenim nedir? teşekkür ederim

   yurdahal responded:
   15/09/2010, 23:52

   13.00-13.24 arası doğmuşsanız yay,13.25-14.00 arası doğduysanız Oğlak yükselene sahipsiniz. Tam saati bilmek ya da rektifikasyon çalışması ile ancak kesin sonuç elde edilebilir.
   Sevgilerimle

  ceyda said:
  16/09/2010, 00:59

  Verdiğiniz değerli bilgiler için tşk ederim ayı terazide olanları nasıl etkiler acaba sadece duygusal alanda mı ele almalıyız bu söylediklerinizi

   yurdahal responded:
   16/09/2010, 01:12

   Ay Terazi’de olduğunda daha çok duygusal alanda kısıtlamalar karşımıza çıkacaktır. Terazi ilişkiler burcu, bu yüzden ilişkilerde duyguların hassasiyetten uzak, daha katı daha gerçekçi olması muhtemel. Duygu dünyanızı sorgulayacaksınız.
   Ay duygu dünyamız dışında maddeyle olan bağımızı da gösterir. Maddeyle olan ilişkilerde kısıtlama da ortaya çıkabilir. Daha tutumlu olmaya çekilim, sadeleşme, alışverişleri kısıtlama olabilir. Ayrıca Ay annedir ya da ailedeki diğer kadınlardır; erkeğin haritasında hem anne hem eş olabiliyor. Bu kişilerin zorlu bir zamana girmesini de Ay ile kavuşan transit Satürn gösterir. Hayatınızda önemli olan bir kadından ayrılmayı, duygusal anlamda kendi başınızın çaresine bakmayı da gösterecektir.

   Daha bir çok detay var, ancak haritaya bakmadan konuşmak havada kalacaktır. Yukarıda yazdıklarım anlaşılır olmasını sağlamıştır umarım

   Sevgiler
   Yurda Hal

  cetin said:
  16/09/2010, 08:37

  inanilmaz derecede katiliyorum, ben gunesi kova da, yukseleni terazi de ve de ay burcu ikizler de olan bir insanim, dedikleriniz tamamen ben.
  Peki bu sikinti ne kadar suruyecek?

  3d araba oyunları said:
  17/09/2010, 15:58

  aynen bencede ama olsun

  Gülru said:
  30/09/2010, 12:43

  Yazı güzel değinmiş ilişkilerin gündeme geleceği ve test edileceği konusuna,fakat burda kafama takılan bir detay var.Karşımızdaki kişi ile ilgili zorluklar çıktığında zorluklara direnmek ve o kişiyi hayatımızda tutmak mı daha doğru yoksa aa evet satürn bana bu kişiyi kendimden uzaklaştırmamı söylüyor mu demeliyiz?

   Yurda Hal responded:
   29/12/2010, 21:18

   Merhaba Gülru Hanım, sorunuzu hatırlatmasaydım, farkında olmadan cevaplamadan atlayacaktım. Merkür’ün geri hareketi döneminde şimdi olduğu geçmişte yarım bırakılan konuları tamamlama fırsatı buluruz. Sorunuzun cevabına gelince, ikisini de demeyip gözlemlemelisiniz. Galeyana gelip ani davranışlarda bulunmak yerine, olayları akışına bırakmak önemli bu aşamada. Mesela bırakıp gitmek isteyen insanın yakasına yapışmak yerine o an özgür bırakmak, bu süreç içinde kendini ve serbest bıraktığı partnerini gözlemlemek gibi seçenekler daha doğru. Satrn zamanında ortaya çıkan zorlukların test olduğunu bilmelisiniz. Test aşamasında ancak iki taraf bir olup mücadele ederse, ilişkinin testi aştığını söyleyebiliriz. Eğer iki tarafın ilişkiyi toparlamak adına bir çabası yoksa, zorlamamın faydası olmayacaktır.
   Yani ilişkinize bakın, problem anında iki tarafta problemden rahatsız olup, partneriyle birlikte üzerinden gelmek istiyorsa, Satürn devresi birlikte atlatılır.
   Eğer biri problem yüzünden diğerini suçluyor ve ilişkiyi toparlamaya yanaşmıyorsa, Satürn dönemi koparmayı beraberinde getirecektir.

  […] Terazi ve yükselen Terazi: Senin uzun süreliğine içine girdiğin dönemin zorluklarından bahsettim epeyce. Bunları linkini verdiğim yazıda geniş geniş bulabilirsin https://astroistanbul.com/2010/09/15/terazi-ve-yukselen-terazi%E2%80%99ler-icin-ozel-saturn-yazisi/. […]

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s