Ay Balık Burcunda Küçülmekte – 09 Haziran saat 22.22’den 12 Haziran 07.21’e kadar

Posted on Updated on

 

Ay Balık Burcunda Küçülmekte 

Balık burcu; kendinden önceki 11 burcun enerjisini alın, hepsini birbirine karıştırın, ortaya çıkan yeni karışım Balık burcudur. Bu yüzden Ay Balık burcundayken içimizden dışarıya yansıyan enerji her renkte olabilir. Tepkilerimiz, beklentilerimiz, davranışlarımız öngörülemez. Dışa dönük neşeli iyimser bir ruh hali içinde olabileceğimiz gibi, içe dönük, ruh penceresinden içeriye bakarken de bulabiliriz kendimizi. İçimizden geldiği gibi olmak şimdi için en uygun ruh haliJ

Ay Balık burcundayken şeffaftır ve arkası sırlıdır. Bu yüzden Ayna gibi oluruz birbirimize her birimiz. Dış dünyadan gelen her sinyal aynanın yansımasıdır Ay Balık’tayken. Herkes herkese ayna, kimi iç bükey, kimi dış… Bazıları gerçeği olduğu gibi yansıtırken, bazıları ince uzun gösterir kendimizi. Ayna ne gösterirse göstersin, gerçeğin ne olduğunu biliriz… iç sesinize güvenin!

Ay Balık’tayken en önemli işimiz hayal inşa etmek olmalı. Eğer işimiz hayal gücü gerektiriyorsa,  şanslıyız şimdi! Çünkü hayal kurmak, yaratıcılığı geliştirmek serbest! Ay balık’tayken hesap-kitapla uğraşmak, konsantrasyon ve dikkat gerektiren gerçekçi işlerden uzak durmak daha doğru olacaktır! Dikkatin bu kadar kolay hayal dünyasına kayabileceği bir enerji varken, ocağı kapatıp kapatmadığımızı bile bir kez daha kontrol etmemiz gerekir! Yine de ciddiyet gerektiren işler üzerinde çalışmamız gerekiyorsa yapacak bir şey yok. İlla ki dikkat gerektiren bir iş yapılacaksa, çifte kontrol mekanizmasını devreye sokmak iyi olur.

Bu süreçte ruhsal yanımızı geliştirmek, ayaklarımıza şöyle güzel bir deniz tuzu banyosu ve masaj yapmak, tam da bu günlerin ihtiyacını giderecek, ayaklarımızdan bir aylık yoğunluğu alıp götürecektir. Ayrıca bol bol su içmeyi de ihmal etmeyelim, Ay’ın su elementinde olduğu günlerde daha fazla suya ihtiyacımız olur: hem bizim Hem de çiçeklerimizinJ

————————————————————-

Duyurular:

Lilith- Kadının diğer Yüzü- Seminer: https://astroistanbul.com/2012/06/07/lilith-kadinin-diger-yuzu-seminer-16-haziran-cumartesi-saat-1300-1700-arasi/

Klasik Astrolojiye Giriş Eğitimi: https://astroistanbul.com/2012/05/29/klasik-astrolojiye-giris-egitimi-temmuz-2012/

————————————————————-

Şimdi de Ay Balık Burcundayken Ay’ın ve diğer gezegenlerin açıları:

10 Haziran saat 04.09’da Ay kavuşum Neptün: Sabah saatlerinde yataktan çıkmak istemeyeceğimiz, rüyalarımızla meşgul olabileceğimiz bir ruh haline sahip olacağız. Eğer sabah saat 04.09’da kalkabilirseniz, çakra meditasyonu yapmamızı iyi olacaktır. Bu sayede hem ruhsal, hem de bedensel enerjimizin sonsuz kaynakla olan bağlantısını güçlendirip, tüm ay boyunca bu enerjiden yararlanabiliriz.

10 Haziran saat 08.11’de Ay üçgen Merkür: Neptün’ün Spiritüel enerjisi ile Merkür’ün hızlı ve pratik bilgi anlama ve aktarma gücü bir araya gelince farklı bir anlama/kavrama/öğrenme boyutunda oluruz. Bilgiyi mantık yoluyla anlamaktan uzak, ancak bütünü ile kavramaya yakın olduğumuz bir zihinsel haldir bu. Daha doğrusu gerçekten öğrenmek istediğimiz konuları kolaylıkla öğrenir, zorla öğretilmeye çalışılan bilgiye ise tamamen kapalı olabiliriz. Bu yüzden zorunlu olarak almanız gereken bilgileri bugün bir kenara bırakın. Sevdiğiniz konulara odaklanın. Ay, Merkür, Neptün karşımı bu etki, kısıtlı aklımızın almadığı bir yolla akaşik bilgi kaynakları ile bir olmamızı sağlar. Mucit, şair, yaratıcı yanımız bir anda ortaya çıkabilir.

10 Haziran saat 14.33’de Ay sekstil Plüton: Yine Aynı gün Yine önemli bir etki. Görüldüğü gibi 10 Haziran günü birçok farklı ruh halini içinde barındırıyor olacak. Bu etki özellikle öğleden sonra ve akşama damgasını vuracak. Zorlayıcı işlere el atmaktan çekinmeyeceğimiz, içimize kapanmış bile olsak, hayatımızın düzeltilmesi gereken konulara kolaylıkla el atıp çözüm üretebileceğimiz bir ruh halinde olacağız. Hepimize tavsiyem, bu Pazar öğleden sonrası Plüton’un gücüne güvenip sorunlarımızı, zorluklarımızı masaya yatırmak ve Ay Balık enerjisi ile ilahi kaynaktan gelecek çözümlere açık olmak. Aslında sorunlarımızı bir liste halinde yazabilir, ardından listeyi bir kenara bırakıp, kısa bir meditasyon yapabilir ve sonra günlük işlerimize dönebiliriz. Gerekli çözümler, gece, rüyamızda ya da ertesi sabah bize armağan olarak gelebilir.

10 Haziran saat 22.16’da Ay kare Venüs: Bu akşam aynanın karşısına geçip kendinizi incelerken sadece kusurlar görüyor olabiliriz. Oysa bu sadece geri giden Venüs’ün Ay ile olan sert açısı yüzünden hissettiğimiz enerjidir. Sakın ola bu akşam aklınıza takılan güzellik kusurlarını, ekonomik çöküntü yaratan düşünceleri, ilişki problemlerini abartan ruh halini ciddiye almayalım. Yarın bu yanıltıcı ruh halinden eser kalmayacak nasılsa.

11 Haziran saat 10.15’te Ay karşıt Mars: Haftaya güçlü enerji ile başlıyoruz. Mars’tan aldığımız enerji öğlene kadar üretken, savaşmaya hazır bir asker gibi haftaya başlayabileceğimizi gösteriyor. Tabii ki bu savaşçının Balık burcunun duygusal karmaşalarını da içinde taşıdığını ve zaman zaman hayallere dalabileceğini de unutmayalım. İkili ilişkilerde duygusal krizlerden uzak durmak gerekir, çünkü alınganlık hat safhada olacaktır.

11 Haziran saat 13.41 Ay kare Güneş: Öğleden sonra savaşçı doğamız, iş bitirici yanımız ve enerjimiz yine yüksek. Ayrıca sabah sahip olduğumuz duygusal krize yatkınlık ve alınganlık daha iyimser bir hale dönmüş oluyor. Ne istediğinizi biliyorsunuz, ancak zihniniz halen balık burcunun dağınık enerjisi altında, yaptığınız işleri iki kere kontrol etmeyi unutmayın.

11 Haziran saat 20.22 Jüpiter İkizler Burcuna geçiyor: Yepyeni, uzun vadeli yeni bir enerji alanına giriyoruz. Bolluk, büyüme ve genişleme gezegeni olan Jüpiter bundan sonra bir yıl süreyle zayıf enerjide olduğu İkizler burcunda kalacak. Şimdiden uyarayım: Değişken burç ya da yükselen burçta olanlar (İkizler, Başak, Yay, Balık) hayatınız değişime uğrayacak, tabii ki Jüpiter’le gelen bu etki olumlu bir etkidir, nitekim “Büyük Şans” olarak adlandırılan bu gezegen bolluk ve bereket bahşeder. Bu değişim, bireysel gelişim, yuva ve hanede değişim, kili ilişkiler hattında değişim, kariyer ve iş hayatında değişim olarak gerçekleşecektir.  Ancak iki kuralı göz önünde bulundurmalısınız:

1)      Jüpiter büyüteç gibidir ve gelecek olan şansın kolay elde edilip büyük olacağı hissini uyandırır; sakın buna aldanmayın. Jüpiter sadece Çalışanı alın teri dökeni adam gibi ödüllendirir, yan gelip yatan ise sadece bir yıl süresince boş ümitle içinde vaktini geçirir. Bu yüzden sevgili değişken burç sahibi arkadaşlarım, Jüpiter’in vaat ettiklerinden faydalanmak için lütfen bu sene bol bol çalışın ve Jüpiter’in enerjisi ile uyumlu bağlantı içinde olun.

2)      İkizler’ de zayıf olan Jüpiter, normalde sunduğu bolluğun ve bereketin ancak yarısını getirir. Bunu da piyango biletini paylaşmak gibi görebilirsiniz.

Jüpiter İkizler hakkında uzunca bir makale yazacağım, şimdilik bu kadar.

11 Haziran saat 20.41 Merkür kare Uranüs: Her ne kadar Ay Balık burcunda olsa da bu akşam zihnimizin hızına dilimiz yetişemeyebilir. Bu yüzden konuşmalarımızı yavaşlatmalı, anlaşılır olmasına dikkat etmeliyiz. Zihnimizin yaratıcılığı ve hızı aslında tam da öğrenmemiz gereken konulara odaklanmamız gereken enerjiyi bize sunuyor. Aslında hazır kavrama yeteneğimiz bu kadar üst düzeydeyken, şu eski yadigâr başucu kitabım “%100 düşünce Gücü” kitabını tekrar okusam iyi olur diye düşünüyorum.

12 Haziran saat 04.04 Merkür karşıt Plüton: Yine akıl ve enerjinin devrede olduğu bir gün başlıyor. Eğer bugün duygularımızı kontrol altında tutmayı başarabilirsek, gün içinde birçok iş bitirebilir, zihinsel faaliyetlerimizi yararlı hale getirebiliriz. Dikkatli olun, çünkü tepkilerimiz sert ve acımasız olabilir, ağır eleştirilere maruz kalabiliriz. Merkür’ün duygusal yapıda olması, dış dünyadan gelecek etkilere verdiğimiz tepkilerin duygusal düzeyde olabileceğini gösteriyor.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s