Ay Kova Burcunda küçülmekte 07 Haziran saat 17.18 – 09 Haziran 22.22’ye kadar

Posted on Updated on

 

 Ay Kova’da

Toprağın rasyonel enerjisini geride bırakıyoruz ve umutlarımız tekrar atağa geçiyor. Akşama doğru ciddiyeti yavaş yavaş elden bırakıp, daha hareketli, daha cıvıl cıvıl bir hale bürünebiliriz.  Ay Kova burcundayken geleceğe ait planlarımızı, umutlarımızı, beklentilerimizi gözden geçirebiliriz. Fırsat buldukça dostlarla bir araya gelip, hoşça vakit geçirmek, keyifli ama bir o kadar da ciddi sohbetlerde bulunmak Kova dönemi enerjisine aittir. Eğer işimizin getirisini gözden geçirmek, ileride kazancımızın ne olması gerektiği konusunda kafamızı yormak istiyorsak, yine 11. ev burcu olan Kova’nın enerjisinden (11. Ev iş ve kariyerden gelen para da olabiliyor) faydalanabiliriz.

Ben Ay Kova burcundan geçerken başucuma her fırsatta okumak için bir Satürnyen (Klasik, modern dünyadan uzak), bir Uranüsyen ( başkaldıran ya da bilim kurgu tadında) kitap koyar, ruh durumuma göre ikisinden birine bazen ikisine birden sırayla gömülürümJ.  Bu sayede hem Kova’nın bilgiye aç yanını doyurmuş, hem de bunu yaparken onun iki, bir türlü  bir araya gelemeyen yakasını da tatmin etmiş olurum.

———-

Duyurular:

Lilith- Kadının diğer Yüzü- Seminer: https://astroistanbul.com/2012/06/07/lilith-kadinin-diger-yuzu-seminer-16-haziran-cumartesi-saat-1300-1700-arasi/

Klasik Astrolojiye Giriş Eğitimi: https://astroistanbul.com/2012/05/29/klasik-astrolojiye-giris-egitimi-temmuz-2012/

Gelelim Ay Kova burcundayken Ay’ın, Güneş’in ve Merkür’ün gerçekleştireceği açılara:

08 Haziran 2012 saat 05.30 Güneş kare Mars: bu enerji sayesinde 7 Haziran gecesi ve 8 Haziran günü fonda yüksek dozlu enerji hâkim olacak. Bu açının Hava ve Toprak elementinde gerçekleşiyor olması, öncelikle maddi beklentilerimiz ve haklarımız hakkında rahatlıkla konuşabileceğimi bir atmosfer sunuyor. Ayrıca buradaki yüksek enerji hattını işlerimize ve gündelik hayatımıza yansıtmayı becerebilirsek masamızın üzerindeki iş yığınından kurtulmuş, evdeki dağınıklığı da ortadan kaldırmış oluruz. Kısacası az laf çok iş günü kavgasız, kazasız, belasız kurtarmanın yollarından biri. Bunu başaramazsak, fondaki bu gergin doku, her sözden alınır bir hal yaratıp, kavgaya hazır bir ortam sağlayabilir. Ancak şunu da eklemeliyim, en yaratıcı anlar gergin anlardır, belki de bu açı sizin hayatınızı kolaylaştıracak, işinizi hafifletecek projeleri yaratma anınız da olabilir.

08 Haziran 2012 saat 07.08 Ay sekstil Uranüs: İşte yaratıcılığı tetikleyen bir açı daha. Kova’daki Ay, Kova’nın asi yöneticisi ile kol kola vermiş, işbirliği içinde. Bu açı sabah erken kalkanlara tüm gün ihtiyaçları olan motivasyonu vermeye hazır olacak. Bugün (özellikle sabaha karşı saatlerinden öğlene kadar) aklınıza gelen her düşünceyi bir kenara not edin. İleride çok işinize yarayabilirler. Eğer bu sabah ilginizi çeken yeni birisi ile tanışırsanız, ilginç ve çarpıcı bir ilişkinin başlangıç adımını atıyor olabilirsinizJ

08 Haziran 2012 saat 17.49 Ay üçgen Venüs: Günün öğleden sonrası ve gecesi ise aşk için son derece uygun bir atmosfer sunuyor. Sabah Ay’ın Uranüs’ten aldığı etkiye bir de bu Venüs etkisini eklersek, Gün boyu hem yeni ilişkilere uygun ortam hazırlayan, hem de eski ilişkilerin problemlerini çözmeye yardımcı tılsımlı bir atmosfer var diyebilirim.

09 Haziran 2012 saat 01.34 Ay üçgen Güneş: 08 Haziran’ı 09 Haziran’a bağlayan gece de devraldığı enerjinin hakkını veriyor ve ikili ilişkilerdeki hoş atmosferi desteklemeye devam ediyor. Gerek kadın erkek ilişkilerinde, gerekse aile içindeki ilişkilerde toparlayıcı etkiler söz konusu. Eğer bir planınız yoksa  08 Haziran’ı 09 Haziran’a bağlayan gece Kova burcunun sosyal enerjisine uygun kalabalık bir ortamda veya bir partide sevdiğinizle çok güzel vakit geçirebilirsiniz. Yalnızsanız, yen biriyle tanışma olasılığı da çok fazla 😉

09 Haziran 2012 saat 04.49 Merkür üçgen Neptün:  09 Haziran günü özellikle önemli anlaşma ve sözleşmelerden uzak durmalı, önemli detay gerektiren işlerinizi ertelemelisiniz. Daha çok romantizmi ön plana çıkaran, sözlü ve yazılı ifadelerde aşkınlık belirtilerine sebep olan ruhsal bir etki var. Ancak, Merkür’ün Neptün’le bu açısı sabah 9.34’te gerçekleşecek Ay Satürn etkisi altında kalacağından içimizdeki aşkın, Spiritüel yanımızı ifade etmekte zorlanabilir bunu baskılamak zorunda kalabiliriz. Yine de elinize kalem ve kâğıdı alıp bir şeyler karalayabilirsiniz. Ben, hem bu, hem de ardından gelecek olan Ay Satürn açısına uygun düşeceğini düşündüğümden Cumartesi günü “Pamuk Prenses ve Avcı” filmine gitmeyi planlıyorum. Sonuçta masallar hem klasik, hem gotik (Satürn) hem de Fantastik (Neptün), üstelik bu uyarlama tamamen yenilikçi bir yaklaşıma sahip (Kova).

09 Haziran 2012 saat 09.34 Ay üçgen Satürn: 09 Haziran sabahı gerçeklerle yüzleşme zamanı. Ay’ın Satürn’le olan ılımlı açılı bir de Satürn gününe denk gelince doğal olarak ciddi olmak isteyeceğiz. Satürn’ün Terazi burcunda olması ise ilişkiler konusunda ciddi konuşmaların devreye gireceğini gösteriyor. Bir önceki gecenin eğlenceli havası yerini ciddiyete teslim ediyor. Ayrıca bu cumartesi sabahı önemli işlerinize el atabilir, onları gerekli özeni göstererek tamamlayabilirsiniz. Tabii aile büyüklerini ziyaret etmek için de uygun bir gün.

09 Haziran 2012 saat 21.32 Ay kare Jüpiter: Evet bu akşam biraz iyimser, biraz ciddi bir havada olacağız.  09 Haziran saat 17.00’den sonra plan program yapmak için uygun zamanlama olacaktır. Maddesel beklentiler ile gelecek beklentilerinin harmanlanması ve tümüne gerçekçi yaklaşım için gerekli zemin mevcut. Plan programı bitirdikten sonra, Cumartesi gecesine uygun eğlence alanlarına doğru akabilirsiniz, ancak unutmayın: 22:22’den sonra Ay Balık’ta … içtiğiniz hiçbir şey, şişede durduğu gibi durmayacaktır!

Sevgiler

Yurda Hal

Ay Kova Burcunda küçülmekte 07 Haziran saat 17.18 – 09 Haziran 22.22’ye kadar” için bir yanıt

    gul said:
    07/06/2012, 18:13

    Harika bir yorum yine …Teşekkürler………

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s